Pytania i odpowiedzi

Świetnie, że tu jesteś! Poniżej zebraliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Mamy nadzieję, że uda Ci się pośród nich znaleźć to, czego szukasz.

Jeśli będziesz mieć jeszcze jakiekolwiek inne pytania, pisz do nas śmiało – odpowiemy na każde z nich.

Kliknij w pytanie, aby przeczytać odpowiedź. 

» Ile kosztuje mikro dom?

Cena domku w wersji Basic rozpoczyna sie od 172.600zł netto.

U nas nie ma ukrytych kosztów, płacisz za cały gotowy produkt. Nie oferujemy mobilnych domów w stanie deweloperskim, tylko domek, w któym od razu możesz zamieszkać. Oferujemy kilka możliwości standardu domku – Basic, Premium oraz off-grid w każdej z tych wersji. Jesteśmy również otwarci na indywidualne życzenia kupującego, na które wykonujemy niezależną wycenę.
Zanim jednak otrzymasz szczegółową propozycję poprosimy Cię o wypełnienie ankiety, w której poinformujesz nas czego tak naprawdę oczekujesz od mobilnego domu. My wychodząc naprzeciw Twoim oczekiwaniom skonstruujemy ofertę szytą dla Ciebie.

» Czy mogę mieszkać w Tiny House zimą?

Oczywiście że tak. Mikrodomki są dobrze ocieplone na zimę i posiadają w standardzie ogrzewanie podłogowe. Za pomocą małego kominka, ogrzejesz wszystkie pomieszczenia. 

» Czy domki od Live House są samowystarczalne?

Tak, istnieje taka możliwość. Oferowany przez nas pakiet paneli fotowoltaicznych może zasilać oświetlenie i mniejsze elementy elektryczne, ale nie jest przeznaczony do dużej mocy. Zalecamy jednocześnie instalacje gazowa do zasilania sprzętów elektrycznych.  

» Jak długi jest czas oczekiwania na Tiny House ?

Czas dostawy to ok. 15 tygodni od rozpoczęcia produkcji.

» Czy domek może poruszać się po drogach?

Mikro domki budowane są na przyczepie z homologacją. Do przemieszczenia mikrodomku potrzebne jest prawo jazdy klasy BE oraz mocny samochód o dopuszczalnej masie przyczepy 3500 kg. Jeśli nie masz doświadczenia z tak dużym ładunkiem, zalecamy skorzystanie z profesjonalnego przewoźnika.

» Chce kupić Tiny House, jaki jest kolejny etap?

Skontaktuj się z nami tutaj. Zoorganizujemy osobiste spotkanie, podczas którego opowiesz nam o swoich potrzebach, następnie przygotowujemy dla Ciebie ofertę. Kiedy oferta zostanie przez Ciebie zaakceptowana, piszemy umowę i wtedy zaczyna się budowa Twojego mikrodomu.

» Jak działa woda i ścieki?

Mikrodomy są dostarczane ze zbiornikiem na czysta wodę i standardowym odpływem na ścieki, który można łatwo podłączyć do istniejącej infrastruktury, zbiornika szarej wody lub Mikro-domy są dostarczane ze zbiornikiem na wodę i standardowym odpływem, który można łatwo podłączyć do istniejącej infrastruktury, filtra szarej wody lub szamba ( jeśli jest dostępne). Nasze domy posiadają toaletę spalającą, w związku z czym nie ma w niej czarnej wody. 

» Co z prądem w domku?

Standardowo zasilanie jest podłączone za pomocą złącza 32A 3-fazowego. Dzięki temu mikrodom jest zasilany napięciem 230V. 

» Gdzie mogę postawić domek?

Domy do Live TINY Houses mogą służyć jako całoroczne apartamenty lub domki letniskowe. Możesz go postawić na własnej posesji, w ogrodzie lub na działce uzgodnionej z właścicielem gruntu. Zimą możesz zabrać go w góry, a latem nad mazurskie jeziora lub morze.

» Czy potrzebuję pozwolenia na budowę?

Domy mobilne podlegają takim samym przepisom prawa jak inne domy. Jeśli powierzchnia użytkowa domu mobilnego nie przekracza 70 m², można go zgłosić w urzędzie jako obiekt rekreacji indywidualnej. Jeśli w ciągu 21 dni od daty zgłoszenia nie otrzymamy sprzeciwu, możemy postawić tiny house bez pozwolenia na budowę.

Zapytaj!

Nie widzisz odpowiedzi na swoje pytanie? Napisz – na pewno odpowiemy w ciągu kilku godzin. 

Wybierz:

W Live Tiny House rozwiązujemy problem z długotrwałą budową domu, dostarczając mobilne domki, w których można zamieszkać w dowolnej części świata - bez zbędnych formalności i zdobywania pozwoleń na budowę.
Od zaraz. Na swoim.
Jeszcze więcej wiedzy!
Napisz do nas:

offer@livetinyhouse.eu

Zadzwoń:

+48 506 113 594

Zamów bezpłatne inspiracje SLOW LIFE wprost do Twojej skrzynki!

Raz na jakiś czas otrzymasz od nas wartościowy mail z Inspiracjami SLOW LIFE. Same konkrety, zero spamu 🙂

+48 506 113 594