Na zakup mieszkania potrzebna jest spora kwota, a oszczędzić na tym zakupie można między innymi dzięki ograniczeniu metrażu. Najtaniej wychodzi więc kawalerka, lecz jak się okazuje, za nawet mniej da się kupić wygodny domek na własność. I co więcej, może on być w bardzo atrakcyjnej lokalizacji.

Czym jest mikrodom?

Jak można się domyślić już po samej nazwie, to dom o skromniejszym niż ten standardowy metrażu. Mikrodomki mają z reguły nie więcej niż 70 metrów kwadratowych, a w ofercie Live Tine House dostępne są konstrukcje o powierzchni około 20 m2. Nie jest to wiele, ale przestrzeń udało się zaprojektować tak, by zmieścić przytulny salonik, kącik do pracy, kuchnię, łazienkę z prysznicem. Sypialnia znajduje się na antresoli i jest wyposażona w wygodny, pełnowymiarowy materac dla dwóch osób.

Projekt mikrodomku jest przygotowywany indywidualnie, tak aby całość uwzględniała potrzeby przyszłych domowników. Konstrukcja nie jest posadowiona na gruncie, jak ma to miejsce przy budowie tradycyjnego domu – mikrodomki umieszcza się na przyczepie z kółkami, co umożliwia ich przewożenie w dowolne miejsce.

Za ile można kupić mikrodomek?

Jego cena uzależniona jest od projektu, bo na życzenie klienta mogą zostać zamontowane na przykład panele fotowoltaiczne, dodatkowa izolacja ścian, instalacja Smart pozwalająca zdalnie sterować domem. Niezależnie od wersji, tiny house wychodzi z reguły taniej niż zakup mieszkania w bloku, więc zamiast inwestować w ciasną kawalerkę, można zdecydować się na prywatny, wolnostojący domek. Jego przewagą jest również to, że nie musi mieć on stałej lokalizacji jak mieszkanie – domek nadaje się do transportu drogowego, jeśli więc właściciele mają ochotę zamieszkać nad cichym, urokliwym jeziorem, wystarczy konstrukcję doczepić do samochodu i pojechać w wybrane miejsce.

Niższe koszty utrzymania

Mikrodom można mieć w cenie kawalerki, a kolejne oszczędności przyniesie tańsza eksploatacja. Mobilne domki są energooszczędne, mniej się wydaje na ich ogrzewanie, łatwiej też ograniczyć zużycie wody, gazu oraz prądu. Domek dostarczany jest z pełnym wyposażeniem, czyli nie wydaje się już pieniędzy na meble i dodatkowe sprzęty, odpada też koszt zakupu dużej działki budowlanej.

+48 506 113 594