Duży dom to duże wydatki. Ograniczenie przestrzeni życiowej pozwala zredukować te koszty, ale bynajmniej nie musi się to odbywać kosztem wygody. Tiny House jest tego doskonałym przykładem – mieszka się w nim komfortowo, a kompaktowość domu odpłaca się większą niezależnością.

Dla kogo są mikrodomy?

Tiny House pomyślany został jako miejsce do życia przede wszystkim dla singli i par. Metrażem przypomina standardową kawalerkę, ma jednak ciekawiej zaaranżowane wnętrze, miejsce do spania znajduje się na urokliwej antresoli z oknami. W mikrodomku jest kuchnia oraz łazienka, czyli można bez problemu wziąć prysznic i przygotować obiad, a kominek z instalacją cieplną pozwala zamieszkać w Tiny House również zimą.

Tiny house są przeznaczone dla osób, które chcą żyć w prostocie i minimalizmie, ceniących sobie mobilność i elastyczność, a także dla tych, którzy chcą oszczędzać pieniądze i redukować swój ślad węglowy. Tiny house mogą być dobrym rozwiązaniem dla singli, par, ludzi młodych, którzy chcą podróżować lub dla tych, którzy szukają alternatywnego sposobu na życie. Tiny house może również być używane jako dodatkowe pomieszczenie dla gości, biuro lub studio. Mikrodom to także dobre rozwiązanie dla osób, które chcą żyć bliżej natury lub mają ograniczone miejsce na działce. W takim miejscu można żyć bez pośpiechu, skupić się na swoich pasjach i w pełni kontrolować swoje finanse. Tiny house daje możliwość zamieszkania w wymarzonym domu bez konieczności wydawania dużych kwot i pozwala na swobodne przemieszczanie się.

W Tiny House znajduje się przytulna część dzienna z przestronną kanapą, która może też posłużyć jako dodatkowe miejsce do spania dla gości. Jest również kącik do pracy, z biurkiem i szufladami na dokumenty. Domek jest zasilany standardowym napięciem 230V, posiada zbiornik na wodę oraz ekologiczną toaletę, której nie trzeba podłączać do kanalizacji – wszystkie nieczystości są spalane, a zapachy uciekają przez komin na zewnątrz. Model Premium jest wyposażony również w panele fotowoltaiczne, dzięki czemu zapewnia samowystarczalność pod względem zapotrzebowania na energię elektryczną.

Gdzie można ustawić mikrodomek?

Mikrodom, ze względu na swój mały metraż, nie wymaga pozwolenia na budowę i jest traktowany po prostu jako obiekt rekreacji indywidualnej, nawet jeśli służy do całorocznego mieszkania. Tiny House można postawić na własnej posesji lub wykorzystać w tym celu grunt innego właściciela, oczywiście za jego zgodą. Tiny House nadaje się także do zamieszkania poza miastem, na łonie przyrody – można z nim pojechać do lasu, w góry, nad morze bądź do jakiejkolwiek innej wymarzonej lokalizacji. Na wybranym miejscu wystarczy znaleźć odpowiednio duży, płaski grunt, na którym da się postawić mikrodomek. Stabilność konstrukcji zapewniają specjalne podpory.

+48 506 113 594