Za najlepsze miejsce do życia większość ludzi uważa własny dom. Daje on przestrzeń, prywatność i bliższy kontakt z naturą, minusem jest jednak cena. Dzięki nowoczesnym technologiom da się i ten problem rozwiązać – zamiast wydawać pieniądze na tradycyjny dom, można zainwestować w tiny house.

Mały dom – mniejsze wydatki

Tiny house kosztuje zdecydowanie mniej niż budowa tradycyjnego domu. Nie jest to tylko kwestia metrażu, ale też technologii wykonania, prócz tego mikrodomek nie wymaga zakupu kosztownej działki budowlanej. Nie trzeba nawet starać się o pozwolenie na budowę, ponieważ przy metrażu poniżej 70 m2 wystarczy zgłoszenie do urzędu o posiadaniu obiektu rekreacji indywidualnej. Urząd ma 21 dni na złożenie sprzeciwu, a jeśli do tego nie dojdzie, od razu można zacząć korzystać ze swojego mobilnego domku.

Prosta zmiana lokalizacji

Dla niektórych mikrodom zostanie stałym miejscem zamieszkania, inni korzystać z niego będą tylko okresowo. Niezależnie od głównej funkcji mikrodomu, zawsze można zmienić jego pierwotną lokalizację, czego nie da się zrobić ani przy domach jednorodzinnych, ani przy domkach letniskowych. Mobilne domki od Live Tiny House nie są szczególnie kłopotliwe w transporcie, choć wymaga to posiadania mocnego samochodu oraz prawa jazdy kategorii B+E. W miejscu docelowym należy jeszcze zapytać o zgodę właściciela, z czym zwykle nie ma większych problemów, dzięki czemu część roku można spędzić nad morzem, a część w górach lub jeszcze innej lokalizacji.

Wygodnie jak w tradycyjnym domu

Mikrodom nie ma dużego metrażu, ale mieści się w nim wszystko co niezbędne. W tiny house jest miejsce do wypoczynku, pracy i spania. Jest kuchnia oraz łazienka. Dom ma wydajną instalację grzewczą, więc również w sezonie zimowym, podczas mrozów, spełni swoją rolę. Mobilny domek da się podłączyć do istniejących w wybranym miejscu instalacji, a niektóre modele posiadają własne zbiorniki na wodę, panele słoneczne, specjalne toalety, które nie produkują szkodliwych ścieków.

Dom skrojony na miarę

Mikrodomki produkowane są w określony sposób, ale każdy projekt można zaadaptować do indywidualnych potrzeb – jeśli wersja standardowa wydaje się zbyt skromna, zawsze zostaje wersja premium, z dodatkowymi udogodnieniami. Na gotowy dom czeka się około 15 tygodni.

+48 506 113 594